سوال شده مگر امام حسین الان تو بهشت نیست پس چرا اینقد براش گریه می کنیم و توی سر خودمون می زنیم در این مطلب قصد دارم پاسخی شفاف و روشن به این سوال بدهیم.

از آنجایی که به لطف خدا و عنایت الهی شامل محبت عاشقان حسینی شده است و هر ساله مراسمات محرم بیش از پیش شده و حتی در کشورهای دیگر هم منتقل شده و بزرگ شده است دشمن از فرهنگ عاشورایی به تهدید جدی روبه رو شده و از هر روشی استفاده می کند که با بیان سوالاتی پوچ جوانان و نوجوانانی که سطح اطلاعاتی پایینی دارند را از وارد شدن به جمع های عزادارای و فراگیری فرهنگ عاشورایی بازدارند.

(پاسخ این سوال را می توانید بصورت صوتی بشنوید)

برای امام حسین گریه نکنیم چون او بهشتی است!

در قسمت اول باید توجه داشت که هر گریه ای بخاطر غم و اندوه نیست گاهی گریه از سر شوق است مثل گریه شوق اما از این ها که بگذریم مگر ما هروقت برای کسی که از دست میدیم گریه می کنیم بخاطر این بوده که جهنمی هست محزون شدیم؟

اگر با این منطق به گریه ها و مصیبت ها نگاه کنیم باید فقط برای جهنمی ها گریه کرد که!! و از این به بعد باید وقتی مردم کسی رو از دست می دهند و گریه می کنند پس باید نتیجه بگیریم که چون یار از دست رفته جهنمی بوده گریه می کنند این با کدام منطق و عرف سازگاره؟ این دیگه چه نوع سبک استدلالی است که در این سوال مطرح شده!!

آیا شما وقتی یک فیلم بالیوود یا هالیوود نگاه می کنین که داستان فیلم داره از مظلوم یا کسی روایت میکنه که تمام افراد خودش را از دست داده گریه شما غیر طبیعی هست و براتون سوال میشه که مگه جهنمی بوده که گریه می کنم؟

انسان پاک طینت وقتی ببیند داره به بچه ای ظلم میشه اندوهگین میشه فارق از اینکه طرف بهشتی است یا جهنمی مگه غیر از این است؟ چون این با انسانیت ما سازگار نیست حالا واقعه عاشورا که ظلم به انسان ترین انسان ها شده هر انسان عاقل و پاک طینتی از این همه ظلم و جور اندوهگین میشه.

یک سوال: اصلا اونهایی که از این سوالات درست می کنند دقیقا از چی محرم انقدر وحشت دارند؟ این چیه که هر سال داره به اونها ضربه میزنه؟ این سوال اساسی هست که باید از این شبهاتی که به محرم میشه و حمله می کنند به عزاداری ها و فرهنگ عاشورایی باید از خودمان بپرسیم اگر واقعا فرد زیرک و زرنگی هستیم.

اما پاسخ به قسمت اول شبهه ببین رفیق اگرچه شهادت بالاترین درجه‌ی کماله و امام جاش تو بهشته اما چهره‌ی دیگه‌ی کربلا این هست که بدترین ظلم‌ها به حجت خدا روی زمین شد گریه به خاطر جنایت به انسان‌ترین انسان‌هاست همون عزیزی که تمام تلاشش این بود که جنگ نشه و جنگ شد و هلهله شد.

آره با شهادت امام مردم از امام محروم شدن گریه‌ی من و تو به خاطر محرومیت جامعه و من و تو از امامه اصلا قلب و فطرت هر انسان سالمی وقتی که میبینه به کودکی ظلم میشه به مظلومی ظلم میشه به درد میاد و کاری نداره که ببینه الان اکنون در بهشت یا نه گریه‌ما، گریه اظهار محبت به امام حسینه اصلا حسین جنس غمش فرق می‌کند گریه برای امام حسین تهش نشاطه، تهش سرحالیه کافی فقط یک بار امتحان کنید اگه سبک نشدی.

 تا حالا به این نکته دقت کردی که هر روز هزاران نفر دارن از دنیا میرن اما ما واکنشی نشون نمیدیم چرا؟ چون اتفاقات روزمره است چه اتفاقی هزار و چهارصد سال پیش در کربلا افتاد که هرساله شیعیان، مسلمانان اون را گرامی می‌دارند؟ اون اتفاق مقابله با زور ظالم و مقابله با ستم ستمگره دقیقا همون چیزی که آبروی ظالم و ستم گر امروزی را داره می‌بره پس همون ظالم امروزی تمام تلاشش رو می‌کنه که مبارزه کنه با جریان امام حسین و این خزعبلات را تحویل من و تو بده.

پس رفیق اشک بر امام حسین اشک دشمن‌شکنه یک اشک حماسی یک اشکی که منو تو رو آماده می‌کنه واسه ی ظهور حضرت پس اشک بر امام اشک ضعف نیست اشک از موضع قدرت، مقابله‌ی با ظالم و دفاع از مظلومه همون چیزی که هشت سال دفاع مقدس بچه‌ها توی هر عملیاتی با یک روزه‌ی علی اکبر علیه السلام به میدون میزدن و عملیات لو رفته و می‌بردن این دقیقا همون چیزیه که دشمن ازش می‌ترسه گریه بر امام حسین روحیه‌ی مقاومت و شهادت رو توی من و تو زنده می‌کنه و از من و تو یک سرباز واقعی واسه حضرت حجت می‌سازه و ظالم امروز یزید امروز تمام تلاشش رو می‌کنه که به بهانه‌های مختلف مقابله کنه با جریان امام حسین.

اما زهی خیال باطل، رفیق اشک پیوند یک هدفه، یک عاشق تمام تلاشش رو می‌کنه که شبیه معشوق بشه شاید من خیلی فاصله داشته باشم با امام حسین اما اشک من و تو پیوند یک هدفی که بگم آقا جان من عاشق تو و عاشق راه تو هستم روانشناسان میگن اگر کسی حالت و رفتار کسی رو تقلیید بکنه شبیه اون میشه کم‌کم.

 شاید خوب نتونم مثل امام حسین باشم شبیه امام حسین باشم اما با یک تباکی با یه حالت گریه با یک اشک خالصانه دارم با آقای خودم مولای خودم میگم که آقاجان من تو رو دوست دارم من گناه رو دوست ندارم این مسیر رو دوست دارم تمام تلاشم رو می‌کنم به‌ بهانه‌ی همین اشک، که شبیه تو باشم چون عاشقتم حسین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *